Lokalita

Lokalita

ico-green-1
Klidné místo v blízkosti zeleně
ico-green-2
Výborná dopravní dostupnost
ico-green-3
Občanská vybavenost v místě

 

Rezidence Jiřina leží v klidné části pražské Libně mezi ulicemi Davídkova a Zvonařovská v rezidenční lokalitě se zástavbou rodinných a nízkopodlažních domů. Davídkova je málo frekventovaná silnice, ulice Zvonařovská je slepá, vede k původně viniční usedlosti Mazanka, kde současní majitelé chystají kulturní a společenské centrum. Díky výhodné poloze ve svahu je i z nižších pater nádherný výhled na Prahu – především dominantu Žižkovskou věž a Pražský hrad.

Dobrá dostupnost

V dosahu je veškerá občanská vybavenost. Školka i škola cca 12 min. pěšky. Nemocnice Na Bulovce cca 3 min. autem. Stanice metra Ládví 12 min pěšky. Stanice autobusu 3 min. Stanice tramvaje 9 min. Nákupní centrum Kaufland 4 min. autem. V okolí je také řada restaurací a kaváren.

Kulturní vyžití

Divadlo Pod Palmovkou, Salesiánské divadlo, knihovna a nově rekonstruovaný Kulturní dům Ládví

Sportovní vyžití

Beachklub Ládví, venkovní koupaliště Ládví, tenisové kurty, Fitness BBC a další

Z historie místa

Libeň patřila k nejromantičtějším pražským předměstím díky svému členitému terénu a i dnes si uchovala malebný půvab. Rozkládá se mezi 8 kopci, z nichž nejbližší je vrch Ládví.

Rezidence Jiřina se nachází na místě bývalého zájezdního hostince, kde začínali svojí kariéru někteří z našich předních herců.

Nedaleká Palmovka je spjata se jménem spisovatele Bohumila Hrabala a jeho přítele malíře Vladimíra Boudníka. V Libni bydlel i spisovatel a archeolog Eduard Štorch.

Místo přátelské rodině

V místě je dostatek zeleně. Vedle zmiňované usedlosti Mazanka je nedaleko Ďáblický háj, Thomayerovy sady, park Okrouhlík nebo Nad Korábem.

Praha 8 realizuje program Osmička pro rodinu, v rámci něhož je možné se aktivně zapojit do dění v lokalitě.